hol

Povodom obeležavanja 40 godina uspešnog rada Muzeja afričke umetnosti, jedinstvene kulturne ustanove u ovom delu sveta, našem Fakultetu za kulturu i medije pripala je „Povelja zahvalnosti“ za dugogodišnju uspešnu saradnju.

U proteklim godinama i decenijama naši studenti učestvovali su u nizu akcija organizovanih u Muzeju, a nastavnici FKM sudelovali su, zajedno s kustosima Muzeja, u istraživačkim aktivnostima nacionalnog i međunarodnog značaja.

Direktorka Muzeja, dr. Marija Aleksić obavestila je dekana FKM prof. dr Dragana Nikodijevića, o zasluženom priznanju, koje će biti uručeno na svečanoj akademiji zakazanoj za 23. maj u podne u Sali Skupštine grada.

Osim FKM, od naučno obrazovnih ustanova slično priznanje pripalo je i Filozofskom fakultetu u Beogradu.